#Turystyka

Malmö miasto uchodźców i zamieszek?

Malmö – trzecie pod względem wielkości miasto w Szwecji, znajduje się w regionie “Skania” czyli län, Län to odpowiednik Polskich województw.
W Malmö mieszka około 280 tysięcy mieszkańców.
Malmö leży w południowej części Szwecji, jest to również port morski znajdujący się nad ciśniną Öresund,
Ciekawe jest, że stolica Dani – Kopenhaga jest połączona mostem nad Sundem, właśnie ze Szwedzkim Malmö.

W 2017 roku było bardzo głośno o strzelaninach właśnie w Malmö, przez pierwsze dwa miesiąca 2017 roku, doszło już do 11 strzelanin, w których wyniku trzy osoby zostały zastrzelone.
Burmistrz Malmö, zapowiedziała wtedy dofinansowanie Szwedzkiej policji do walki z gangami, ulice miasta zostały wyposażone w dodatkowe monitoringi, jednak prawdziwa “fala” wybuchła w styczniu, kiedy zabito 16-letniego chłopaka na przystanku autobusowym.

Dlatego, że wtedy zaczęły się demonstracje przeciwko przemocy.
Jednak wydarzenia z 2017 roku to nie pierwsza taka sytuacja w Malmö, kiedy cofniemy się do roku 2011, odkryjemy, że wtedy dokonano 18 morderstw i aż 39 prób zabójstwa.

Odchodząc jednak od tematu kryminalnej Malmö, warto dodać, że to właśnie jeden z najlepszych napastników świata – Zlatan Ibrahimović urodził się właśnie w Malmö, dokładnie 3 października 1981 roku.
Zlatan od 2001 roku jest reprezentantem Szwecji, warto więcej poczytać o tym wybitnym piłkarzu

Transport w Malmö

Zacznijmy od transportu morskiego, czyli portu – Copenhaga Malmö Port (CMP).
Całe te przedsiębiorstwo zajmuje się obsługą portów morskich, które znajdują się właśnie w Kopenhadze i w Malmö.
Porty umieszczone są po obu stronach cieśniny Sund.
Dodatkowo pomiędzy Kopenhagą, a Malmö znajduje się dodatkowe połączenie poprzez most leżący nad Sundem.

Jednak kiedy jesteśmy już przy temacie CMP, zadajmy sobie pytanie – “jaką przyszłość czeka CMP?”
Jeżeli chcemy znać odpowiedź na to pytanie polecamy przeczytać artykuł na oficjalnej stronie CMP
Natomiast przechodząc do komunikacji typowo w Malmö, warto zaznaczyć, że jak na kraje Skandynawskie przystało jest dość drogo, zwłaszcza kiedy mówimy o tutejszych taxi.
Kiedy jednak przylecimy tutaj samolotem, warto wiedzieć, że z terminala możemy dojechać do centrum za około 100 złotych.
Możemy także oczywiście wynająć samochód, jednak ceny w tym przypadku mogą być bardzo różne, dlatego więcej dowiemy się na przykład tutaj https://www.rentalcars.com/Home.do?affiliateCode=eprzewodpl

Koszty życia w Malmö

Koszty życia w Malmö są jednak trochę wyższe niż w Polsce, jednak nie jest aż tak drogo jak w Danii, czy Norwegii, ceny żywności w Malmö nie są wysokie, jednak kiedy omawialiśmy transport, mowa była o dość wysokich cenach i to tutaj się potwierdza, Skandynawia pod względem transportu stoi na bardzo wysokim poziomie, więc nie dziwota, że ceny są o wiele wyższe niż w naszym rodzimym kraju.
Jednak bardziej niż transport chyba jest droższa rozrywka, ponieważ jednoosobowy bilet do kina kosztuje około 60 złotych

Praca w Malmö

Jeżeli mówimy o pracy to w Szwecji jest jej pełno, kraje Skandynawskie są także z tego znane, że jest dużo pracy za wysokie wynagrodzenie.
Natomiast kiedy mówimy o Malmö dodajmy, że tu także jest “co robić” są prace mniej i bardziej rozwoje, jednak wszystko zależy co chcemy robić i jak się rozwijać.

Malmö miasto uchodźców i zamieszek?

Malmö miasto uchodźców i zamieszek?

Malmö miasto uchodźców i zamieszek?

Paryż – atrakcje turystyczne, zabytki, co warto